На конференції в Гданську залучили десятки мільйонів євро для Миколаївщини», – голова обласної ради Антон Табунщик

Миколаївщина залучила міжнародну підтримку для відновлення громад у межах URC-202625–26 червня у Гданську відбулася Ukraine Recovery Conference 2026 – одна з ключових міжнародних платформ, присвячених питанням відновлення України. У межах конференції представники Миколаївської області провели низку робочих зустрічей, долучилися до тематичних дискусій, а також підписали меморандуми про співпрацю, спрямовані на реалізацію важливих інфраструктурних проєктів у громадах області.

«За результатами роботи конференції громади Миколаївщини залучили десятки мільйонів євро міжнародної допомоги на реалізацію проєктів, що сприятимуть модернізації інфраструктури, підвищенню енергоефективності та покращенню якості комунальних послуг», – повідомив голова Миколаївського обласної ради Антон Табунщик.

Окрім залучення модульних котелень загальною потужністю 15 МВт https://surl.li/bcfoxn, громади Миколаївщини підписали низку нових меморандумів. Зокрема, залучено 40 мільйонів євро грантових коштів від Данії та Швеції на реалізацію проєктів у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики, модернізації систем водо- і теплопостачання, а також вуличного освітлення.

Баштанська територіальна громада – 5,5 млн євро на будівництво очисної станції стічних вод у поєднанні з модернізацією водопровідної мережі, що дозволить покращити санітарні умови та зменшити рівень забруднення.

Новобузька територіальна громада – реалізація проєкту нової системи очищення стічних вод вартістю 6,6 млн євро, із яких 5,5 млн євро – грантові кошти. Проєкт дозволить вирішити тривалу екологічну проблему, пов’язану зі скиданням неочищених стоків.

Новоодеська територіальна громада – грант у розмірі близько 4,5 млн євро від МЗС Данії на відновлення безперебійного водопостачання, покращення якості води та зменшення її втрат. Загальна вартість проєкту становить близько 5 млн євро.

Первомайська територіальна громада – близько 5,6 млн євро грантових коштів від МЗС Данії на реконструкцію пологового будинку з підвищенням енергоефективності, облаштуванням резервних систем накопичення енергії та укриттів.

Вознесенська територіальна громада – 5,5 млн євро на енергоефективну модернізацію муніципальної лікарні та школи, що забезпечить стабільніше енергопостачання та покращить якість послуг.

Також досягнуто домовленостей про розвиток співпраці між Південноукраїнською та Коблівською громадами.

«Для Миколаївської області ця Конференція стала ще одним вагомим кроком у відновленні та розвитку. Реалізація цих проєктів та модернізація інфраструктури дозволять підвищити якість життя мешканців громад, а також створять передумови для залучення подальших інвестицій. Дякую міжнародним партнерам, організаторам та всім учасникам заходу за підтримку України та Миколаївщини», – зазначив очільник облради.